SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål 7451423
nr 745 1423
Sockerskål
1800-tal, silver, utländska stämplar, längd: 22
Kondition: skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 mars 2012
kl 19:21:21
5/3 15:22:37
1.000 kr
5/3 15:34:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver